Trening Psów

pozytywne wychowanie psa

Indywidualne szkolenie Twojego psa to nauka przede wszystkim podstawowego posłuszeństwa, psich sztuczek oraz pozytywne zmęczenie wykorzystujące psi nos i intelekt.

Nagradzanie pożądanych zachowań psa m.in. zwrócenia/skupienia na nas uwagi, wykonania komendy, pozostania na miejscu, przybiegnięcia na zawołanie, używając do tego atrakcyjnych dla psa nagród w formie zabawki, jedzenia, czy wspólnej zabawy.

Poniżej opisuję, jak ważne jest wychowanie psa oraz metody, jakie wykorzystuję szkoląc psy.

  • Cena spotkania (treningu) wynosi: 200 zł + ew. koszty dojazdu.

Wychowanie psa

szkolenie psa

Z wychowaniem psa jest jak z wychowaniem dziecka, trzeba go nauczyć dobrych zachowań, przestrzegania reguł i wspomóc w poznawaniu świata (smaki, przedmioty, miejsca, osoby). Pies potrzebuje dużo kontaktu z człowiekiem, przez co zawiązuje się szczególna więź trwająca nawet 14-18 lat. Dorosły pies ma świadomość 3-letniego dziecka, dlatego może być nauczony odpowiednich zachowań, ale nie może na dłuższą metę być pozostawiony sam sobie i z dala od człowieka.

W okresie szczenięcym bardzo ważna jest socjalizacja, w której pies uczy się odpowiednich zachowań, relacji i siły gryzienia podczas zabawy od swojej matki i rodzeństwa. Szczeniak nie powinien zostać odebrany od matki i rodzeństwa przed ukończeniem 8 tygodnia życia, co może wiązać się z problemami socjalizacyjnymi, mającymi wpływ na jego dalsze życie.

Uczenie psa już od pierwszych dni pojawienia się w domu jest bardzo ważnym aspektem życia szczęśliwego i zdrowego psa. Pierwsze wyznaczanie granic m.in.: nie gryzienie po rękach, nie skakanie na gości, załatwianie się na dworze, może być pierwszym krokiem do wychowania grzecznego i ułożonego psa oraz budowania pozytywnej relacji człowiek-pies. Nauka podstawowego posłuszeństwa, jak również spokojne jedzenie i zapoznawanie się z psimi przyjaciółmi jest najczęściej priorytetowymi potrzebami nauczenia naszych psów.

Ważna jest odpowiednia dawka ruchu, dostosowana do psich możliwości, spełnianie potrzeb psa, budowanie relacji z człowiekiem poprzez zabawę i wspólne treningi oraz ułożenie schematu dnia przewidywalnego dla psa i wzbogacanie psiego środowiska. Trzeba na początku poświęcić dużo czasu, aby mieć potem ułożonego, grzecznego i szczęśliwego psa.

Zdarzają się sytuacje jak np. choroba, ból, stres, w czasie których pies może przejawiać dotąd niecodzienne zachowania, natomiast zbudowanie fundamentów od szczenięcia i bycie konsekwentnym w wyznaczaniu granic od adopcji/kupna/przygarnięcia psa przysłuży się łatwiejszemu rozwiązywaniu każdego psiego problemu w przyszłości.

Pies, który nam ufa, z którym przepracowaliśmy wiele trudnych sytuacji, a także skupiliśmy się na zapoznaniu go z różnymi przedmiotami, dźwiękami, osobami, nie będzie się ich obawiał i w sytuacjach zaskakujących i stresowych będzie czuł się przy nas bezpiecznie.

Metody szkolenia psów

szkolenie psa

W pracy z psami stawiam na budowanie dobrej i trwałej relacji oraz na cierpliwe, ale i konsekwentne wychowywanie psa. Osobiście nie stosuję i nie zalecam używania właścicielom psów obroży elektrycznej, dławika i kolczatki, ani innych typowo siłowych metod zmuszania i łamania psychiki psa.

Metody awersyjne dają często szybsze efekty, ale nie przyczynią się do budowania zaufania i zrozumienia naszych poleceń przez psa bez efektu stresowego.

  • Zobacz więcej o porównaniu metod awersyjnych oraz teorii dominacji z metodami pozytywnymi w szkoleniu psów.

Często, aby osiągnąć pożądane przez nas zachowanie u psa, potrzebny jest czas, konsekwentne działanie i właściwe nagradzanie psa.

Najlepszymi nagrodami dla psa są: uwaga i zabawa z właścicielem, ulubiona zabawka, smaczki, ulubiony gryzak wypełniony jedzeniem.

Psy są bardzo inteligentnymi stworzeniami i potrafią rewelacyjnie odczytywać naszą mowę ciała (postawę, gesty, nastrój) oraz rozpoznają i uczą się nowych słów. Psy szybko i chętnie uczą się zarówno za smaczki, jak i za naszą uwagę, co warto wykorzystać.

Formularz Treningowy

W celu zgłoszenia się na trening psa proszę o uzupełnienie Formularza zgłoszeniowego o potrzebach szkoleniowych psa.

Uwaga! Obecnie Formularz nie działa poprawnie. Bardzo proszę w celu zgłoszenia się na trening psa o przesłanie poniższych informacji bezpośrednio na maila m.czarkowska@magczar.pl i potwierdzając SMSem na numer 514 579 513. Dziękuję 🙂

🐾 Chcesz poznać historię psich klientów oraz śledzić na bieżąco nowości?
Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie 😍

Historia psich klientów