O mnie

Cześć! Mam na imię Magda i kocham poznawać psi świat 🙂

Cierpliwość, konsekwencja i pozytywne nastawienie są głównymi wyznacznikami mojej pracy z psami.

Szczególnie interesują mnie: psi nos i intelekt, który z chęcią wykorzystuję podczas wzbogacania psiego środowiska i angażowania w przeróżne psie zagadki.

Przez 2 lata miałam możliwość spełniać się jako wolontariusz w schronisku ,,na Paluchu”, dzięki czemu mogłam pracować z różnymi psimi problemami, przygotowywać psy do adopcji oraz uczestniczyć w wielu wyjazdowych imprezach szukając domu moim podopiecznym. O pracy w schronisku piszę więcej tutaj 🙂 Dzięki pracy z psami schroniskowymi zrozumiałam, że powinnam zrobić wszystko, aby stać się wykwalifikowanym behawiorystą, aby móc pomagać ludziom adoptującym psy ze schronisk/fundacji, bądź mającym trudność w zrozumieniu postrzegania psiego świata.

Uwielbiam zajęcia z psami, niesamowitą możliwość ich uczenia się i wykorzystywania psiego nosa. Pracę z psami traktuję jako moją pasję, której oddaję się w każdej wolnej chwili. Swoją wiedzę na temat psów poszerzam poprzez uczestnictwo w kursach nadających kwalifikacje, szkoleniach, warsztatach, webinariach… Od zawsze interesowałam się literaturą naukową związaną z psim behawiorem, wykorzystywałam metody przepracowane przez osoby codziennie rozwiązujące psie problemy. Wykorzystując ich i swoje doświadczenie staram się zrozumieć przyczyny psiego zachowania oraz w pozytywny sposób je ,,naprawić” razem z właścicielami.  

Jestem certyfikowanym Behawiorystą-Zoopsychologiem, a także uczestniczę w certyfikowanym kursie na Psiego Trenera. Więcej na temat odbytych szkoleń piszę w zakładce Moje osiągnięcia.

Obecnie jestem również członkiem Ethoplanet – Etologiczne Centrum Szkoleniowo-Doradcze jako Tutor kursantów uczących się na wykwalifikowanych Behawiorystów-Zoopsychologów.

We wrześniu 2020 roku obroniłam pracę magisterską o temacie: ,,Problem znęcania się nad zwierzętami domowymi jako element współczesnej kryminologii” 🙂


W przyszłości chciałabym przeprowadzać również szkolenia z profilaktyki pogryzień, bezpiecznego kontaktu dziecko-pies oraz wychowywać własnego czworonożnego przyjaciela, adoptowanego ze schroniska.


Moją misją jest przede wszystkim poprawienie komfortu życia psa i opiekuna oraz wzmocnienie ich pozytywnej relacji. Wzbogacam środowisko psów oraz uczę jak właściwie się z nimi porozumiewać. Skupiam się na prawidłowej komunikacji człowiek-pies, zrozumieniu emocji i przyczyn danego zachowania u psa.

Do każdego psa podchodzę indywidualnie, ponieważ nie ma jednego rozwiązania na wszystkie psie problemy, ale wierzę że każde niepożądane przez właściciela zachowanie psa można wytłumaczyć i warto je wspólnie ,,naprawić”.